5 powodów, dla których warto zdecydować się na outsorcing it

Data dodania: 31/03/2018 Autor: Admin

Korzystanie z szeroko pojętego outsourcingu staje się coraz bardziej popularne. Wpływ na to ma bez wątpienia gwałtowny wzrost rozwiązań informatycznych, jakie okazują się niezwykle przydatne przy zarządzaniu biznesowym. Przekłada się to m.in. na cyfryzację biznesu, która przyciąga klientów i pozwala jednocześnie utrzymać się na rynku, w dobie częstych oraz szybkich zmian. W ten nurt doskonale wpisuje się outsourcing IT. Jakie są jego zalety i czy opłaca się w niego zainwestować?

Zalety korzystania z outsourcingu IT

Outsourcing IT może przynieść wiele korzyści dla przedsiębiorcy, pod warunkiem, że wybierze dobrych specjalistów, którzy będą w stanie sprostać jego wymaganiom. Najczęściej wymienia się wśród nich:

1. Zmniejszenie kosztów – to cel, który próbuje osiągnąć większość właścicieli firm, nie tracąc przy tym wysokiego poziomu usług. Przekazanie zadań związanych z IT (takich jak tworzenie stron internetowych, aplikacji czy dedykowanych rozwiązań) firmie zewnętrznej, pozwala ograniczyć koszty poświęcone na zatrudnienie programisty. Nie zachodzi przy tym potrzeba inwestowania w nowe narzędzie technologiczne, gdyż firma która będzie nas obsługiwać, powinna je nam zapewnić. Porządne zaplecze to często podstawa działań informatycznych i nie tylko. 

2. Oszczędność czasu- outsourcing IT przekłada się nie tylko na wspomnianą oszczędność pieniędzy, ale również czasu. Nie zachodzi bowiem potrzeba rekrutacji nowych pracowników, ani tym bardziej ich nauka i wdrażanie. Specjaliści z wybranej firmy pracują tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne.

3. Zmniejszenie ryzyka- zatrudnienie programisty może wiązać się z pewnym stopniem ryzyka. Umiejętności wpisane w życiorys nie zawsze opowiadają realnym kwalifikacjom. Ich weryfikacja może okazać się pracochłonna, przez co tracimy cenny czas, a niekiedy także klientów. Decydując się na korzystanie z usług zewnętrznej firmy zyskuje pewność dobrze wykonanych zadań, o ile wcześnie dokładnie ją sprawdzimy.  Zmniejszenie ryzyka odnosi się nie tylko do pracowników, ale i wystąpienia ewentualnych usterek. Usługi w chmurze są pod tym względem niezawodne, ponieważ zyskujemy zespół, który dba o nasze potrzeby 24 godziny na dobę.

4. Zyskanie specjalistycznej wiedzy- specjaliści zatrudnieni w firmach świadczących usługi outsourcingu posiadają różne umiejętności i kwalifikacje, jakie przeważnie się uzupełniają. Jest więc bardzo duża szansa, że sprostają naszym oczekiwaniom na wielu poziomach. Nie trzeba przy tym inwestować w ich rozwój albo zakup drogiego sprzętu. To dostawca usługi zapewnia jej realizację z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i narzędzi. 

5. Komfort- korzystanie z outsourcingu jest dla przedsiębiorców niezwykle wygodne. Nie trzeba bowiem pamiętać o aktualizacji systemów, wykupowaniu dostępu do płatnych narzędzi, poszukiwaniu najnowszych rozwiązań z zakresu informatyki, itd. Nie musimy także zastanawiać się, jak zorganizować pracę w sytuacji nagłej awarii systemu. Wystarczy po prostu zdać się na firmę zewnętrzną, która w ramach stałego abonamentu, przejmie pewien zakres naszych obowiązków. 

Usługa szyta na miarę

Umowa sporządzana z firmą świadczącą usługi outsourcingu IT może zawierać wiele indywidualnych kwestii, dzięki czemu będzie dostosowana do naszych potrzeb. Z pewnością warto zawrzeć w niej zapis o dostępności serwisu i wyznaczonym czasie reakcji na zgłoszenie usterki. Będzie to dobre zabezpieczenie dla interesów przedsiębiorstwa. Współpraca zdalna staję się coraz popularniejsza i nie należy się jej obawiać. To przyszłość niemal każdego biznesu. Wystarczy jeden telefon, a zespół wykwalifikowanych specjalistów zajmie się wyznaczonym obszarem. 

 

Kontakt z nami

Siedziba: Warszawa 02-757, Pory 59

Oddział: Częstochowa 42-200, Zimorowicza 6

505 048 295
biuro@stronywww-24.pl

Skontaktuj się z nami