Gdzie zamówić wykonanie strony internetowej?

Data dodania: 30/04/2018 Autor: Admin

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie prowadzenie biznesu bez posiadania strony internetowej. Wydaje się to tak oczywiste, że nie jest chyba konieczne przytaczanie powodów, dla których warto zainwestować w dobrą witrynę. Zdecydowana większość osób zleca jej wykonanie specjalistom. Efekty nie zawsze są jednak zadowalające, często wiąże się to z wysokimi kosztami, niekoniecznie adekwatnymi do rezultatów. Gdzie więc opłaca się zamówić stronę www i jak to zrobić?

Koszt wykonania strony www
Całościowy koszt stworzenia strony może być bardzo różnorodny, w zależności od specjalisty bądź agencji, która robi wycenę. Nie powinno więc dziwić, że rozpiętość cenowa jest bardzo duża, nawet od 2 tysięcy do 10-12 tys. za ten sam projekt. Czas realizacji także nie będzie taki sam. Wiele zależy od umiejętności, doświadczenia oraz wolnego terminarza. Mnóstwo osób zlecających wykonanie strony kompletnie się na tym nie zna, a freelancerzy chętnie to wykorzystują i oddają słabo jakościowy projekt. Co ciekawe, większość osób zupełnie tego nie zauważa, głównie wynika to po prostu z niewiedzy. Stąd też ogłoszenia o stworzeniu strony za kilkaset złotych. Najlepiej od razu je odrzucić i nie zwracać na nie uwagi. Tacy specjaliści mogą nam jedynie zaszkodzić. Lepszym wyborem będą agencje bądź osoby z polecenia.

Jak nie wybierać agencji do wykonania strony www?

Strona internetowa może zostać wykonana na wiele sposobów. Do wyboru są m.in. gotowe moduły, darmowe CMS-y, a nawet kreatory oparte na tzw. frameworku. Mnóstwo zależy zatem od naszych wymagań, a także budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na naszą stronę. Zanim jednak przystąpimy do złożenia zamówienia u wybranych agencji czy specjalistów, warto się zastanowić w jaki sposób to zrobić. Zazwyczaj przebiega to na zasadzie zarysowania ogólnych oczekiwań, wyboru agencji, podpisania umowy, a następnie ewentualnie dopracowania projektu. Wszystko brzmi całkiem dobrze, ale w praktyce to się nie sprawdza. Dlaczego? Przedstawienie wyłącznie zarysu pomysłu wiąże się z wysoką wyceną. Odbiorca zamówienia jest bowiem niemal pewien, że w czasie projektowania strony, będzie musiał wprowadzić wiele zmian. Skoro sami jeszcze nie jesteśmy do końca pewni czego chcemy, to widocznie nie jesteśmy jeszcze w pełni zdecydowani na wybór konkretnej ścieżki. Dobrze jest się również zastanowić na jakiej platformie chcemy umieścić naszą stronę, czy korzystamy z darmowych CMS-ów, czy tworzymy ją od podstaw. Nie ma sensu płacić ogromnej sumy za stronę postawioną np. na Wordpressie.

Tworzenie specyfikacji
Zgłaszając się do wybranej agencji, należy mieć już przygotowaną konkretną specyfikację, którą będzie można później szczegółowo omówić i ewentualnie nieco zmienić. Co powinna ona zawierać? Dobrze jeśli pojawią się w niej informacje na temat działalności Twojej firmy, opisu projektu strony www czy celu witryny (np. sklep internetowy/blog). Opłaca się także stworzyć mapę strony, przegląd wybranych funkcji oraz przyszłościowe strategie marketingowe. Dopiero z tak wykonaną specyfikacją należy zgłosić się do agencji interaktywnych. Wybierzmy kilka z nich, a następnie porównajmy oferty. Skoro i tak otrzymujemy tę samę usługą, to zdecydujmy się na najniższą cenę.

Gdzie szukać agencji interaktywnych?
Tam, gdzie znajduje się ich pole działania, czyli w sieci. Wybierając poszczególne agencje warto przyjrzeć się bliżej zrealizowanym przez nie do tej pory projektom. Dzięki temu dowiemy się, czy odpowiada nam jej styl. Sami otrzymamy przecież podobny projekt. Może uda nam się także coś dodatkowo podpatrzeć, np. funkcję, które przydałaby się na naszej witrynie.

Kontakt z nami

Siedziba: Warszawa 02-757, Pory 59

Oddział: Częstochowa 42-200, Zimorowicza 6

505 048 295
biuro@stronywww-24.pl

Skontaktuj się z nami