Ile kosztuje stworzenie strony www?

Data dodania: 12/03/2018 Autor: Admin

Strona www to nieodłączny element niemal każdego biznesu. Fakt, że jej posiadanie jest bardzo opłacalne nie podlega dyskusji, wiele osób zastanawia się jednak jaki jest koszt jej stworzenia i utrzymania. Na ostateczną sumę składa się wiele elementów, które warto osobno rozważyć. Czy stronę www możemy zrobić sami czy lepiej zlecić to specjaliście? Dzisiaj rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące kosztów tworzenia stron www.

Jakie elementy składają się na stronę internetową?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć ile kosztuje, bądź powinna kosztować strona internetowa. Jest to bowiem uwarunkowane przynajmniej kilkoma czynnikami. Wiele zależy od jej funkcjonalności, profesjonalizmu wykonawcy, a niekiedy również czasu, jaki jest potrzebny do jej wykonania. Przedział cenowy będzie zatem bardzo duży, może zaczynać się od 100 złotych, a kończyć na kilkunastu lub kilkudziesięciu tysiącach złotych. Szacuje się, że niewielka strona zawierająca jedynie kilka podstron plus ewentualnie blog to koszt ok. 1000-2000 zł netto. Jeśli jednak zależy nam na bardziej rozbudowanej witrynie, która będzie zoptymalizowana pod pozycjonowanie, to powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu 2500-3500 zł. W tym przypadku o wiele lepiej zapłacić więcej niż narażać się na dodatkowe koszty związane z naprawianiem błędów w pierwotnej wersji strony. Z pewnością znajdziemy w sieci mnóstwo ogłoszeń, które zachęcają swoją taniością, pamiętajmy że nie tędy droga, a już na pewno nie wiedzie ona do sukcesu. 

Koszt hostingu i wykupienia domeny

Nie wystarczy zapłacić za jednorazowe wykonanie strony. Do kosztów jej utrzymania trzeba także doliczyć hosting i roczny abonament za domenę. Nie będą to duże kwoty, zazwyczaj zawierają się w przedziale 200-500 złotych rocznie. Wybierając domenę warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak: transfer miesięczny, ograniczenia dotyczące ilości zakładanych kont, wersję PHP, jakość oraz szybkość kontaktu z obsługą techniczną serwisów www. 

Wykonanie strony na własną rękę- czy to się opłaca?

Osoby, które mają doświadczenie w tej dziedzinie, wykonają własną stronę bez większych problemów, jeśli jednak nigdy dotąd się tym nie zajmowaliśmy, to może lepiej nie testować na własnej witrynie. Dochodzenie do prawidłowych rozwiązań metodą prób i błędów może wprowadzić duży chaos na naszej stronie. Jeśli jednak koniecznie zależy nam na samodzielnym wykonaniu strony, to należałoby najpierw zapoznać się z różnymi tutorialami bądź przejść specjalistyczny kurs. Niemniej, zdecydowanie opłaca się zlecić to zadanie profesjonaliście. Jak go wybrać? Najlepiej po prostu zapoznać się z jego portoflio. Strona internetowa, na której prezentuje swoją ofertę powinna przyciągać wzrok i zachęcać do odwiedzin. Jeśli działa i wyglądu bez zarzutu, to znak, że warto się zainteresować cennikiem. 

Ile czasu zajmuje wykonanie strony www?

Standardowy czas oczekiwania wynosi maksymalnie do 30 dni. Jeśli jednak poinformujemy wykonawcę, że zależy nam na czasie, to możliwe, że gotową stronę otrzymamy już po tygodniu. Należy się przy tym liczyć, że będzie się to wiązać z wyższymi kosztami. Dobrze jest dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania i wysłać jako przykład inne strony, które zwróciły naszą uwagę. Stworzenie strony www często wymaga konsultacji. Dopytajmy także czy cena zawiera ewentualne korekty. 

Dobra strona internetowa to inwestycja dla Twojej firmy, dlatego cena nie powinna odgrywać głównej roli. Możemy jednak zapoznać się z różnymi przykładowymi cennikami, aby dobrze orientować się w rynkowych stawkach.

 

Kontakt z nami

Siedziba: Warszawa 02-757, Pory 59

Oddział: Częstochowa 42-200, Zimorowicza 6

505 048 295
biuro@stronywww-24.pl

Skontaktuj się z nami