Nowoczesna strona internetowa 2018

Data dodania: 30/04/2018 Autor: Admin

Moda dotyczy wielu dziedzin naszego życia. Nie potrafi się jej oprzeć także środowisko ecommerce. Niemal każdego roku pojawiają się nowości dotyczące witryn internetowych. Nie inaczej jest teraz, kiedy wyraźnie zarysowują się pewne powtarzalne schematy. Pewne jest jedno, w roku 2018 mniej znaczy więcej. Nie można przy tym zapomnieć o ciekawych i zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach. Sprawdźmy, co cechuje nowoczesne strony internetowe.

Minimalizm jak najbardziej wskazany

Podążanie ku minimalizmowi można było zauważyć już w zeszłym roku, teraz jest ono jeszcze bardziej widoczne. W czym się przejawia? Przede wszystkim w mniejszej ilości elementów, zawartych na stronie internetowej. Nie odwracamy uwagi od najważniejszego, czyli treści, dzięki czemu staje się ona zdecydowanie bardziej widoczna. Grafika nie może być przesadzona, należy uważać z jej rozmiarem i krzykliwymi kolorami. Dobrze sprawdzają się proste formy i kontrasty kolorystyczne. Dominuje wśród nich: biel, beż, szarość oraz czerń.

Zestawy kart – zwiększona użyteczność

Zestawy kart to nowość, która pojawia się na stronach www. Do tej pory królowały głównie w serwisach społecznościowych. Dużą ich zaletę stanowi możliwość ułożenia w zależności od ilości dostępnego miejsca, a także lepsza organizacja. Karty pozwalają na łatwe sortowanie i filtrowanie, dzięki czemu nie trzeba już przejmować się wysokością każdego elementów. To rozwiązanie jest polecane zwłaszcza sklepom responsywnym. W stylu kart zaprojektować można m.in. cennik, listy produktów, opinie, listę artykułów blogowych i wiele więcej.

Typografia – oryginalne znaki pisarskie

Niestandardowe kroje pisma przyciągają uwagę użytkowników, nic dziwnego, że w tym roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Tworzenie kompozycji z liter nie jest jednak prostym zadaniem, nie wymaga jednak wysokiej jakości czy dużego rozmiaru grafiki. Ponadto to duże pole do popisu dla grafików. Niektórzy decydują się nawet na całkowitą rezygnacją z grafik, które zastępują właśnie same litery. Na czym opiera się projektowanie takiej witryny? Głównie na doborze barw, wyrazów i fontów.

Filmy HD

Nikogo nie dziwi już obecność video na stronach internetowych. Do tej pory jednak ich jakość pozostawiała wiele do życzenia, dlatego projektanci witryn coraz częściej idą w stronę filmów HD. Umożliwia to przede wszystkim szybsze łącze, które pozwala na bezproblemowe załadowanie się filmu. Zazwyczaj filmiki tego rodzaju umieszcza się w tle strony.

Ciekawe Animacje

Na stronach internetowych pojawia się wiele animacji. Związane są one z technologią HTML5, który pozwala na ich stosowanie w przeglądarkach. Można śmiało rzec, że w roku 2018 będzie ich znacznie więcej. Być może efekty wizualne będą powstawały w oparciu o CSS3.

Content is king

O roli contentu można powiedzieć mnóstwo, zwłaszcza dobrego. Docenili to w końcu projektanci stron i ich właściciele. Nie wystarczy już ładna szata graficzna do zainteresowania użytkownika. Trzeba mu dostarczyć jeszcze wartościowych treści, które sprawią, że pozostanie on na naszej stronie chętniej i dłużej. Ten trend rozwija się już od kilku lat. W tym roku będzie to widać jeszcze bardziej wyraźnie.

Wśród innych trendów, o których warto wspomnieć znajduje się jeszcze material design oraz grafika wektorowa. Wszystkie z opisanych powyżej już w mniejszym lub większym stopniu są wdrażane, dlatego bez problemu znajdziemy je w sieci. Czy pojawi się jeszcze coś ciekawego? O tym dowiemy się pewnie już niedługo. 

Kontakt z nami

Siedziba: Warszawa 02-757, Pory 59

Oddział: Częstochowa 42-200, Zimorowicza 6

505 048 295
biuro@stronywww-24.pl

Skontaktuj się z nami