Prowadzenie strony www - samemu czy lepiej zlecić?

Data dodania: 12/03/2018 Autor: Admin

Prowadzenie strony internetowej to w dzisiejszych czasach konieczność. Nie wystarczy dodać jeden post w miesiącu, aby utrzymać zainteresowanie internautów. Dobra witryna to taka, która jest systematycznie aktualizowana. Na jej prowadzenie potrzeba zatem czasu. Istnieją jednak firmy oferujące usługi administracji stron internetowych. Czy opłaca się z nich skorzystać, czy lepiej samemu zająć się jej prowadzeniem?

Administracja strony internetowej

Opiekowanie się stroną www obejmuje zarówno wprowadzanie zmian w strukturze witryny, opiekę techniczną, jak również zapewnienie jej funkcjonalności. Jest to więc zadanie, które wymaga specjalistycznej wiedzy, jak np. znajomości języka programowania. Możemy uprościć sobie pewne sprawy korzystając z systemów zarządzania treścią (CMS) lecz nie wyręczą nas one we wszystkim. Większość z nas bez problemu poradzi sobie z dodaniem nowego artykuły na stronie. Ingerencja w jej szablon może już okazać się dość kłopotliwa. Właśnie dlatego wszystkie osoby, które zastanawiają się nad założeniem strony internetowej, powinny przejść kurs dotyczące nie tylko jej postawienia, ale i późniejszego zarządzania.

Skorzystaj z usług specjalistów

Jeśli nie mamy dużego doświadczenia w zarządzaniu stroną internetową, to warto jest zdecydować się na pomoc specjalistów. Wiele firm wprowadza do swojej oferty usługi administracji stron. Jak to wygląda w praktyce? Wybieramy abonament, który najbardziej nam odpowiada. W zamian wybrana osoba sprawuje opiekę nad naszą witryną. Wprowadza wszystkie potrzebne zmiany i aktualizuje dane, które się na niej znajdują. Wystarczy przesłać wszystkie wytyczne. Koszt takiej usługi zazwyczaj jest niewielki, zwłaszcza przy długookresowej współpracy, dlatego dobrze jest zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Mamy wówczas pewność, że strona cały czas będzie funkcjonować tak jak powinna.

Jak często modyfikować treść i wygląd strony?

Niektórzy tworząc stronę internetową zapominają o potrzebie wprowadzania zmian. Ich zdaniem strona spełnia już swoją funkcję, bo po prostu istnieje. Takie myślenie to duży błąd. Cykliczne zmiany na stronie www zwiększają jej atrakcyjność w oczach internauty i wpływają na poprawę wyników w wyszukiwarce, co ma duże znaczenie jeśli pod uwagę weźmiemy pozycjonowanie witryny. Jak to możliwe? Unikatowe i często aktualizowane treści mają dobry wpływ na roboty wyszukiwarek, a co za tym idzie, zwiększa się liczba odwiedzin naszej strony. Tym sposobem możemy dotrzeć do nowej grupy odbiorców. Gdzie należy umieszczać takie treści? Nie będziemy przecież co miesiąc zmieniać treści ofertowej lub w zakładce „o nas”, bo nie miałoby to większego sensu. Najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie dodatkowej zakładki o nazwie „blog firmowy”. W takim miejscu można cyklicznie umieszczać branżowe artykuły, które mogą zainteresować potencjalnych klientów. W ten sposób tworzymy także nasz wizerunek jako ekspertów w danym temacie i tym samym możemy zdobyć zaufanie odbiorców naszych treści.

Administracja strony internetowej i częste wprowadzanie zmian może przynieść wiele korzyści, pod warunkiem, że zrobimy to umiejętnie. W innym wypadku lepiej zdać się na usługi doświadczonych specjalistów, którzy za comiesięczną opłatę będą sprawować pieczęć nad naszą witryną. 

 

Kontakt z nami

Siedziba: Warszawa 02-757, Pory 59

Oddział: Częstochowa 42-200, Zimorowicza 6

505 048 295
biuro@stronywww-24.pl

Skontaktuj się z nami