Przydatne aplikacje dla programistów na Androida

Data dodania: 31/03/2018 Autor: Admin

Na co dzień korzystamy z licznych aplikacji mobilnych, które ułatwiają wykonywanie wielu czynności. Co więcej, dane Digital 2017 potwierdzają, że ponad połowa ludzi na świecie aktywnie korzysta ze smartphonów, z czego blisko 90% z nich pracuje na systemie Android, a liczba ta stale wzrasta. Przyjmując, że nawet co trzecia osoba nie wyobraża sobie obsługi smartphonów bez aplikacji, zyskujemy ogromnie liczby. Mogą okazać się przydatne także dla konkretnych grup zawodowych, jak chociażby programistów.

Darmowe aplikacje dla programistów i web developerów

Przyjmuje się zazwyczaj, że najlepsze narzędzia programistyczne są płatne, tymczasem do dyspozycji mamy mnóstwo specjalistycznych aplikacji, które powstały właśnie z myślą o programistach. Ich zadaniem jest ułatwienie codziennej pracy. Sprawdźmy, czy warto się nimi zainteresować i na czym opierają swoje działanie. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych przez nas darmowych aplikacji wspierających codzienną pracę developerów.

1. JuiceSSH- SSH Client - bardzo ciekawa aplikacja, która umożliwia połączenie z serwerem, jedynie przy użycia smartphone. Wyróżnia ja przystępna szafa graficzna i niezwykle intuicyjny interfejs. Do wyboru mamy kilka rodzajów połączeń: SSH, MOSH, Local Device, Telnet. Dobrym rozwiązaniem jest fakt, że możemy przy nich wybrać utworzony już wcześniej zestaw danych. Połączenia można podzielić na grupy, a następnie udostępnić je innym użytkownikom. 

2. Programmers Calculator Binary - na pozór to zwyczajny kalkulator, jakich wiele, jednak ten bez wątpienia okaże się przydatny dla każdego programisty. Co czyni go tak wyjątkowym? Aplikacja konwertuje liczby na systemy liczbowe, a także wykonuje działania na liczbach binarnych, ósemkowych oraz szesnastkowych. Ponadto, jest w stanie obsłużyć wszystkie operatory bitowe. 

3. Online Compiler - kompilator charakteryzujący się uniwersalnością, ze względu na mnogość obsługiwanych języków, takich jak: C, C++, Java, JavaScript, PHP, Perl, Haskell czy Python. Aplikacja pozwala skompilować kod w każdym z powyższych języków i uruchomić go na urządzeniu opartym na Androidzie. Jeden kompilator można wykorzystywać do różnych języków, co stanowi dużą zaletę tej aplikacji, podobnie jak szybkość jej działania.

4. Sand IDE Pro for Java - Jest to aplikacja, jaka pozwala na programowanie w języku Java, bez znaczenia w jakim miejscu się znajdujemy. Producent udostępnia nam bowiem zintegrowane środowisko programistyczne. To jednak nie wszystko, gdyż ta aplikacja została wyposażona także w rozbudowany edytor i kompilator. Dzięki temu możemy programować i sprawdzać algorytmy, a wszystko to oczywiście w języku Java.

5. Programmer Keyboard - aplikacja z zestawem dwóch klawiatur, które ułatwiają programowanie na urządzeniach mobilnych. Do dyspozycji jest klawiatura zwykła, a także kompaktowa z dwoma zestawami klawiszy. Przełączanie się pomiędzy nimi jest bezproblemowe i ultraszybkie. To bardzo duże ułatwienie, zwłaszcza dla osób programujących w PHP. To właśnie pod ten język została głównie napisana ta aplikacja. 

Na tym kończy się nasza lista darmowych aplikacji dla programistów. Z pewnością znajdzie się ich o wiele więcej i każdy ma swoje ulubione. Opisane powyżej cechują się przede wszystkim łatwą obsługą. Jakie są Wasze aplikacje z których korzystajcie najczęściej?

 

Kontakt z nami

Siedziba: Warszawa 02-757, Pory 59

Oddział: Częstochowa 42-200, Zimorowicza 6

505 048 295
biuro@stronywww-24.pl

Skontaktuj się z nami